Žymos

, ,

Delfi eiliniame savo straipsnyje homoseksualų tema. Kelios absurdiškos citatos iš EP argumenatacijos.

Du Europos Parlamento (EP) nariai kviečia Lietuvos valdžią nekliudyti gegužę Vilniuje suplanuotoms homoseksualų eitynėms. Anot jų, tokie renginiai pasaulyje vyksta jau keturias dešimtis metų ir nėra nukreipti nei prieš tradicines vertybes, nei prieš tikėjimą. Tarp lietuvių visada buvo ir bus skirtingos seksualinės orientacijos bei lytinės tapatybės žmonių, rašoma Seimo pirmininkei Irenai Degutienei ir „tvarkiečių“ atstovui Petrui Gražuliui, kuris dėl parado kreipėsi į prokurorus, adresuotame laiške.

****************

Tokie paradai, kurių pirmasis vyko 1969 m., pasaulyje esą jau seniai tapo tradicija ir „simbolizuoja taikų šventimą bei vienybę su kitais žmonėmis – ne atsiskyrus nuo visuomenės, bet būnant visateise bei lygia jos dalimi“. „Kai kurie tvirtina, kad šis renginys gali „įžeisti katalikų tikėjimą“. Taip kalbantieji pamiršta, kad daug tikinčiųjų yra lesbietės, gėjai, biseksualai ar transseksualai. Bijome, kad šiuose debatuose pamirštamas esminis dalykas: tarp lietuvių visada buvo ir visada bus skirtingos seksualinės orientacijos bei lytinės tapatybės žmonių, kurie nusipelno lygių teisių“, – pažymėjo EP nariai.
Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad homoseksualų ir jiems prijaučiančiųjų eitynės nėra nukreiptos prieš valstybę ar tradicines vertybes: „Tai yra taiki ir džiaugsminga įvairovės šventė. Tai yra tvirtas visos bendruomenės, kuri nori gyventi be baimės, atvirai, kartu ir kaip lygūs piliečiai, pareiškimas.“

*****************

Savo ruožtu P. Gražulis, sulaukęs kelių dešimčių parlamentarų paramos, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas „imtis veiksmų, kad būtų apgintas viešasis interesas“.
Kaip teigiama kreipimesi, homoseksualų eitynės pažeistų Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, prieštarautų Seimo nutarimu priimtai Šeimos politikos koncepcijai bei katalikų interesams. Be to, esą akivaizdu, kad eitynės taps „patriotinio jaunimo, kitų aktyviai nusiteikusių piliečių traukos centru“, ir gali prasidėti riaušės.

**********************************************

Labai “įdomus“ ir keistas EP narių mąstymas. Tas faktas, kad kai kurie žmonės bando suderinti nesuderinamus dalykus, būtent nuodėmę ir tikėjimą, nereabilituoja tų nuodėmių ir neapvalo tų žmonių sąžinės. Dėl šių žmonių (klaidingai laikančių save tikinčiais) paklydimo galima tik apgailestauti. Todėl šis Europarlamento pateiktas argumentas yra visiškai nelogiškas ir ne tuo adresu. Keista visuomenė, kuri apie kažką sprendžia ir tą dalyką įvertina pagal žmonių priklausomybę konkrečiam reiškiniui. O jei paėmus kitokį pavyzdį… Pavyzdžiui, iš 1000 žmonių 700 būtų homoseksualūs, tai vėlgi nereiškia, kad su tais 700 viskas tvarkoje. Tai tik reiškia, kad 700 žmonių yra iškrypėliai (tokie realūs faktai). Jokie skaičiai ar procentai nėra argumentas. EP nariai tiesiog nesiremia jokiu moraliniu atskaitos tašku savo išvadose dėl šio dalyko.
O kalbėti, kad homoseksualų eitynės yra neva taikinga šventė, neprieštaraujanti šeimos vertybėms yra irgi absurdas.  Būtent, kad prieštarauja… Prieštarauja net LR įstatymams. Nekalbant jau apie pačią šeimos esmę… Todėl Gražulio iniciatyva yra logiška ir teisinga.