Žymos

, ,

Iš Delfi straipsnio.

Visuomenėje šeimos sampratai darantis vis įvairesnei, Lietuvos teisėje kaip akmenyje išlieka įkalta, jog šeima – tai susituokę skirtingų lyčių žmonės, o ryškų politinį pobūdį turinčiuose teisiniuose dokumentuose dar pabrėžiama ir vaikų būtinybė. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Vytautas Mizaras pabrėžia, jog šeimą sutapatinus su santuoka partnerystėje gyvenantys skirtingų lyčių ar tos pačios lyties žmonės susiduria su daugybe praktinių problemų – negali paveldėti turto nesant testamento, daugeliu atvejų negali naudotis tomis pačiomis socialinėmis ar kitomis įstatymų numatytomis garantijomis kaip sutuoktiniai.
„Mano manymu, šiandien visuomeniniai santykiai šeimos sampratos prasme savaime jau yra pasikeitę, kuris laikas egzistuoja šeimos formų pliuralizmas, tiesiog mes kažkodėl to nenorime matyti ir pripažinti. O dėl to kenčia patys visuomeninių santykių dalyviai, tai yra žmonės, kurių padėtis ir teisių apsauga yra kitokia lyginant ją su tais, kurie šeimą kūrė tapatindami ją su santuoka“, – DELFI sakė V. Mizaras.
Pasak profesoriaus, visuomenėje jau seniai pripažįstama, kad šeima nėra skirta tik vaikams gimdyti, kad ją gali sudaryti nebūtinai susituokę asmenys ir kad vieniša mama ar vienišas tėvas yra tokia pat šeima kaip ir vaikų neturintys, bet būti kartu, kurti bendrą gyvenimą nusprendę žmonės. Kitose visuomenėse, žinia, šeimos santykius, nebūtinai santuokos pagrindu, gali sukurti ir tos pačios lyties sugyventiniai, kurie turi tikslą gyventi kaip šeima.

********************

Šiaip jau, matomai kada nors kas nors pradės reikalauti, kad šeima būtų pripažinta ir tarp žmogaus ir gyvūno (kad ir šuns arba kokios baltos pelytės)… 🙂 Demokratija vis labiau naglėja… 🙂 Bet, kažkaip, kuo toliau tuo labiau matosi, kad ne protingėja, bet degraduoja. Degraduojančio progreso visuomenė. Čia jei šiek tiek pajuokavus…
O jei rimtai, tai kiekvienam blaiviai mąstančiam žmogui yra aišku, kas yra šeima- tik va, profesoriai vis dar dviratį išradinėja, bandydami pvz., sugyventinius pritempti prie šeimos… Beje, jei jau kas gyvena susimetęs ir dievagojasi, kad myli myli ir mylės visada, tai kas trukdo įrodyti tą meilę kitam praktiškai- susituokiant? Jei meilės tarp vyro ir moters, gyvenančių kartu ir mylinčių vienas kitą (jų žodžiais) neįmanoma įrodyti ir išreikšti santuoka- tai nėra anei meilė, anei šeima, o nelegalus darinys Dievo akyse… Taigi, nesusituokę, bet gyvenantys kartu vyras ir moteris- paprasti nelegalai, norintys naudotis legalios santuokos privalumais, tačiau nenorintys prisiimti atsakomybės, šnekant paprasta suprantama kalba. Kokie bebūtų motyvai, neva neleidžiantys susituokti, jie niekada negalės paslėpti tikrojo motyvo nevesti- egoizmo ir savanaudiškumo… Nesusituokdami jie viens kitam tarytum sako: aš būsiu su tavimi tik tiek laiko, kol man bus gerai. Nuo to kenčia ir patys sugyventiniai, ir jų vaikai, kurie nuo pat gimimo jaučiasi atstumti. Atstumti ne visuomenės požiūrio, bet, visų pirma, savo tėvų, kurie neatrado savyje drąsos prisiimti atsakomybės už savo ir kito gyvenimą bei būti tikrais sutuoktiniais ir tikrais tėvais…
Reklama