Žymos

,

Čenstakavos teismas Lenkijoje paskelbė galutinį nuosprendį visą šalį sukrėtusioje garsioje byloje, ir nuteisė šio miesto šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kunigą Krzystofą J. kalėti trejus metus už parapijietės sumušimą ir išžaginimą.
Dvidešimtmetė mergina apkaltino 43 metų kunigą, jog šis ją pakvietė į kleboniją aptarti tikinčio jaunimo vasaros stovyklos organizavimo klausimų, ir, panaudojęs prievartą, išniekino.
Su akivaizdžiomis sumušimo žymėmis nukentėjusioji iškart kreipėsi į policiją, ir pareiškė, jog kunigas jai senokai meilinosi, tačiau ši į dvasiškio flirtą nereaguodavo ir bendraudavo vien oficialiai. Policininkai sulaikė kunigą trims mėnesiams, o po to skyrė namų areštą.
Nusikaltimas buvo įvykdytas prieš penkerius metus, tačiau kunigo gynėjai visokeriopai vilkino procesą ir apskundė aukštesnėms instancijoms pirminį analogišką teismo nuosprendį.
Visas procesas buvo įslaptintas ir vyko už uždarų durų, tačiau nusikaltimo detalės vis vien prasiskverbė viešumon. Katalikišką Lenkijos visuomenę šokiravo žinia, jog kunigas Krzystofas J. prisipažino lytiškai santykiavęs ne tik su šia, bet ir kitomis parapijietėmis.
**********
 Pamaniau, kad nors, iš vienos pusės, ir liūdna, kad tenka teisti žmogų, kuris, šiaip jau, turėtų skleisti Evangelijos žinią, o ne tokius dalykus, tačiau, kita vertus, džiugu, kad teisingumas nors truputį triumfuoja. Gal netgi dvigubai džiugu, kadangi teisiamas žmogus, priklausantis tam tikrai “neliečiamųjų kastai“, kurios atstovai dažniausiai išsisuka nuo atsakomybės už savo nusikaltimus. Geriau tegu triumfuoja teisingumas- gal nors tokiu būdu nors kai kurie supras, jog “šventų karvių“ neegzistuoja ir todėl, kuo mes bebūtume, negalime elgtis pagal savo įgeidžius, nesulaukę atpildo… Geriau būti nuteistam šiame gyvenime, nei vėliau iš Teisėjo išgirsti kaltinamąjį nuosprendį… Vienoks ar kitoks atpildas anksčiau ar vėliau mus pasiekia- ir už gerus darbus, ir už blogus…
Reklama