Žymos

, , , , , ,

Ištrauka iš Aleksandro Žybriko blogo.

Несколько месяцев назад на блоге обсуждалась тема страданий Иова в контексте жизни современного христианина. Это происходило в темах «Разговор», «Иов и его жена» и «О непостижимом».  Человек, которого подразумевали эти статьи и который принимал участие в их обсуждении, хотя мы и не называли по его просьбе, вчера не стало. Он умер в возрасте 38 лет от рака, а за год до этого от такой же болезни умер его сын, теперь его жена осталась одна с тремя детьми. Дима, так звали нашего «современного Иова» надеялся на исцеление, ждал его, тем более, что через разных пророков ему было сказано о том, что его болезнь не к смерти (говорю об этом с его слов). Однако, когда от него отказались врачи, отправив домой умирать и передав его на попечение хосписа, один из пророков, который ранее говорил ему о жизни, теперь «передал»: «приготовься, забираю».
Я до сих пор не понимаю случившегося, у меня такие же вопросы, какие были у Димы в отношении его сына, а позже и в отношении его самого: «Почему не происходит чуда?» «Почему Иисус не отвечает?»… «Молчание» Христа или наша собственная «глухота» в данном случае становится самым тяжелым фактором – либо Он нам по каким-то причинам не отвечает, либо мы Его по каким-то причинам не слышим, либо слышим искаженно.
********
Labai sunki tema. Kai kurie krikščionys čia jau turi pasiruošę “atsakymus“, bet manyčiau, net jie nežino kas gi vyksta. Vienas iš paaiškinimų- Dievas yra Dievas, o ne palaida bala. Dievas nėra vienas iš tų “prarokų“, kurie “pranašauja“ byle ką ir byle kur, nejausdami jokios atsakomybės už savo tuščius pliurpalus. Dievas niekam neatsiskaito už savo veiksmus (ir neprivalo mums aiškinti, ką Jis daro), Jis nepriklauso nuo mūsų maldų ar teologijų. Kodėl? Paprasčiausiai todėl, kad Jis yra Dievas- tuo viskas pasakyta… Kas gali drįsti Jam priekaištauti, sakydamas: Tu ne taip padarei (ne pagal mūsų teologiją, ne pagal mūsų “pergalingus“ išpažinimus ir ne taip, kaip mūsų pastorius aiškina, ir ne taip kaip mūsų “prarokai“ priblevyzgojo)?.. Kodėl esi ne toks, kokį pažįstame? Kodėl negalime Tavęs perprasti iki galo, kad viskas būtų aišku? Kodėl turime nuolat Tavęs ieškoti, vietoj to, kad ramiai sėdėtume vedami mūsų “prarokų“?.. Kodėl, Dieve, esi toks kartais nesuprantamas, nesuklasifikuojamas, į nieką kitą nepanašus, nepaklūstantis mūsų įnoriams, nepriklausantis nuo mūsų žinių apie Tave?.. Kodėl kartais esi kaip nepažįstamas Dievas?.. Vieną akimirką mums pasirodo, kad jau Tave pažįstame, bet dar po akimirkos matome, kad nepažįstame išvis (Tu pats mus tai parodai)… Mums tik pasirodė… Ir gerai, kad tik pasirodė…
Apaštalų darbai 17: 26- 27
Iš vieno kraujo Jis išvedė visas žmonių tautas, kad šios gyventų visoje žemėje. Jis nustatė iš anksto paskirtus laikus ir apsigyvenimo ribas,
kad žmonės ieškotų Viešpaties ir tartum apgraibomis Jį atrastų, nors Jis netoli nuo kiekvieno iš mūsų.
Bet kurią akimirką kiekvienas iš mūsų gali tapti šių dienų jobu- nežiūrint visos mūsų kvailos bravūros ir visų mums žinomų ir atmintinai “iškaltų“ tikėjimo dėsnių… Ką tuomet darysime?..
Reklama