Žymos

, , ,

Interviu BNS naujienų agentūrai ambasadorė L.Zakarevičienė pabrėžė, kad Lenkijoje gyvenantys lietuviai patiria sunkumų švietimo srityje, tačiau lieka lojalūs valstybei, kurioje gyvena. Pasak ambasadorės, to paties norėtųsi sulaukti ir iš Lietuvos lenkų.
“Jie (lietuviai Lenkijoje) turi problemų, bando jas spręsti, kartais pyksta, bet neina prieš valstybę. Labai norėčiau, kad taip būtų ir Lietuvoje su Lietuvos lenkais. Nes dabar man kartais susidaro įspūdis, kad jie kaip ne Lietuvos piliečiai. Turime rusų, baltarusių, žydų, bet jie labiau save laiko Lietuvos piliečiais negu mūsų lenkai“, – interviu BNS teigė diplomatė.
*******
Lenkų URM papiktino šie mūsų diplomatės žodžiai. O be reikalo, nes ji tik konstatavo akivaizdžią tiesą. Žinoma, galima būtų teigti, kad visokie tomaševskiai ir panašūs neatstovauja visiems Lietuvos lenkakalbiams, tačiau, kas keisčiausia, kad Lenkijos pusė kažkodėl labiau kreipia dėmesį į šiuos triukšmadarius ir į jų ultranacionalistiškus kurstančius nesantaiką pareiškimus, nei bando užmegzti ryšius su nuosaikiais bei blaiviai mąstančiais lenkakalbių atstovais. Juk nėra taip, kad Tomaševskio nuomonė būtų visų Lietuvos lenkų nuomonė. Nemaža dalis jų nepritaria Tomaševskio skaldančiai veiklai. Nors, iš kitos pusės, kažkiek panašu, kad abi pusės daugiau ar mažiau neįsiklauso į kitos pusės argumentus- o juk jie kartais būna tarp eilučių.
O šiaip jau, tiesa dažnokai papiktina žmones. Tokie jau mes visi esame. Išgirdę nekokią tiesą apie save, mes visų pirma puolame ją neigti ir save “baltinti“: ne ne, aš ne toks, aš- geras, niekam blogo nedarau ir pan. Tai pasakytina ir apie tuos atvejus, jei kas nors žmogui pasako, kad jis yra nusidėjėlis. Arba jis pats tai suvokia, kai skaito ar girdi kito skaitomus Biblijos žodžius. Juk Biblija sako, kad visi nusidėjo, nėra teisaus nei vieno (Romiečiams 3:10- 12)… Ir ką gi: pirma reakcija- gintis, slėptis, neigti. Visai normalu, nes tiesa yra šviesa, o šviesa apšviečia tamsą…