Žymos

, , , , ,

Peržiūrėjome šį filmą. Iš esmės, geri įspūdžiai, filmas iš tiesų vertas tų apdovanojimų, kurių yra sulaukęs savo metu. Nors, jei tiesiai šviesiai, nesirenku filmų pagal jokius reitingus, apdovanojimus ir t.t., visa tai man nėra rodiklis, nesiruošiu vertinti jokio filmo per kitų prizmes.
Trumpai apibūdinčiau filmą taip: tai yra savotiška žmogaus (ar netgi visos žmonijos) nuopuolio istorija per vienos šeimos gyvenimo pavyzdį.
Internete filmas vertinamas įvairiai: vienų peikiamas už keistumą (na, aplamai, šio režisieriaus darbuose keistumo, paslaptingumo netrūksta), ilgą įžangą, kitų giriamas už tikrų vertybių (tame tarpe ir biblinių) pateikimą. Nors, tiesa, ten tas bibliškumas yra ganėtinai užslėptas po įvairiais simboliais. Žodžiu, kiekvienas savo nuomonę turi.
Iš savo varpinės pasakyčiau, kad šis labiau patiko nei kitas (ankstesnis) to paties režisieriaus darbas “Возвращение“, nors ir jis vertas dėmesio.
Reiks pasidomėti dėl kitų šio režisieriaus filmų, nes šie du, kuriuos peržiūrėjome, tikrai geri. Beje, kažkuo jie man primena lenkų režisieriaus Krzysztof`o Kieślowski`o filmą “Dekalogas“.

Reklama