Žymos

, , , , , ,

film-seriesGeros frazės iš tokios pačios geros fylmos 🙂

 • Коли доктор сыт, так и больному легче.
 • – Вона, опять у нашего парня ипохондрия сделалась!
  – Пора. Ипохондрия всегда на закате делается.
  – Отчего же на закате, Степан Степанович?
  – От глупых сомнений, Фимка. Вот глядит человек на солнышко и думает: взойдёт оно завтра аль не взойдёт?
  Как говорили латиняне, сик транзит глория мунди. И так проходит слава мира.
 • Ипохондрия есть жестокое любострастие, которое содержит дух в непрерывном печальном положении. Тут медицина знает разные средства, лучшее из которых и самое безвредное — беседа.
 • Меня предупреждали, что пребывание в России действует разлагающе на неокрепшие умы.
 • Для бегства у меня хватит мужества!
 • Слово лечит, разговор мысли отгоняет.
 • Хитростями да магнетизмом счастья любви не добьешься!

Filmas sukurtas kaip muzikinė komedija, tiesa, ten ta muzikinė dalis man asmeniškai atrodo skurdi: kažkokios balaluškos, taip sakant 🙂 Filmo stiprioji bei prasmingoji dalis- tekstas, mane ypač žavi daktaro lengvai ironiškas jumoras, kurio pagalba jis visiškai sudirba apsišaukėlio stebukladario autoritetą. Daktaro jumoras toks subtilus, kad nėra kaip ir supykti ant jo ar apkaltinti pasišaipymu. Pasakyčiau, kad, realybėje, taip subtiliai (neįžeidžiant, nesišaipant) “pastatyti į vietą“ meluojantį, save į padanges keliantį ar neadekvačiai save vertinantį asmenį gali toli gražu ne kiekvienas žmogus.
Na, ir pati filmo mintis, idėja yra puiki. Bene ryškiausiai ši idėja atsiskleidžia jau besibaigiant filmui, kai tas (iš neturėjimo ką veikti) be proto statulą įsimylėjęs jaunuolis kardinaliai pakeičia savo nuomonę, sutikęs realią merginą. Ir logiška: kokia prasmė užsiiminėti kažkokios statulos “materializacija“, kai šalia yra realus gyvas žmogus?
Žodžiu, esmė tame, kad mus patenkina, daro laimingais tik tai, kas tikra, o ne įvairūs surogatai, gimę iš mūsų manipuliacijų, sugalvoti mūsų pačių, sukurti pagal mūsų pačių atvaizdą ir pavidalą… Esame laimingi tik tuomet, kai priimame tai, kas jau sukurta Dievo mūsų labui…
O dėl meilės temos… Atrodo, kad ir pats šarlatanas filmo pabaigoje kai ką ypatingo suvokia apie gyvenimą ir meilę:

Я вам тоже благодарен. Вы мне помогли очень важную вещь понять. Оказывается, в любви главное – это возможность не раздумывая отдать свою жизнь за другого.

Reklama