Žymos

, , , ,

Kol pas mus liejamos ašarėlės ir su dvispalvėmis vėliavėlėmis mosikuojant grūmojama dėl Krymo, mažai kas atkreipia dėmesį į tai, kad Ukrainoje nacistinių pažiūrų grupės vis labiau įsitvirtina valdžioje. Rusijos pusei nuolat kalbant ukrainian-flagapie tai, mes tai dažniausiai įvardinam atsainiu “ai, nekreipkite dėmesio, čia rusų propaganda“. Bet juk apie tai pradeda kalbėti ir vakariečiai (tegu ir kairieji)... Asmeniškai mane stebina, kodėl naujoji Ukrainos “valdžia“ (beje, visiškai neligitimi) nieko su tuo nedaro bei neatsiriboja nuo daugiau ar mažiau atvirą fašizmą deklaruojančių asmenų ir judėjimų?..
Suprantama, kad nesunku yra savo automobilį apkaišioti Maidano simbolika, solidarizuojantis su ukrainiečiais ir, užmerkus akis, pasitikėti sava (?) žiniasklaida. Žymiai sunkiau patiems galvoti…
Jokiu būdu nenoriu teigti, kad Rusijos pusė yra “švari“. Žinoma, kad ne. Kiekviena pusė naudoja nesąžiningus metodus. Jei atvirai, kartais susidaro toks įspūdis, kad visas tas Maidanas yra “made in MoscoWashington“, kad tiek Janukovičių, tiek, pvz., Timošenko kažkas sieja, o kas sieja- sunku pasakyti… Galbūt savanaudiškumas, galbūt pelno siekimas, ar, pagaliau, abiejų kriminalinė praeitis?.. Bet kuriuo atveju, net plika akimi matosi, kad vienas už kitą nėra geresnis.