Žymos

, , ,

Vienam krikščionių forume radau užduotą klausimą dėl pranašų. Atseit, ar kas nors matė, yra sutikęs tokių? Vienas kitas bandė teigti, kad taip, bet kiti diskusijos dalyviai tokį optimistą greit nugesindavo (maždaug, įrodyk, kad jis- easter-bunnytikras pranašas, o ne samazvancas)… Juk yra visokių pranašų: tiek tų, kurie tokie yra iš pašaukimo, tiek tų, kuriuos žmonės tokiais padarė, tiek tų, kurie patys panorėjo tokiais vadintis (dėl šlovės, padėties ir pan.).
Neturiu tikslo čia užvesti ilgos ir nuobodžios diskusijos, juolab, kad šia tema ginčyjamasi ilgai. Nuomonių yra įvairiausių.
Iš savo pusės pasakyčiau, kad per savo nei trumpą, nei ilgą tikėjimo Dievu laikotarpį nesu matęs nei vieno pranašo, tiesa, ankstesniais laikais buvo madinga vieną ar kitą tarnautoją vadinti pranašu, na, bet, manyčiau, būtent patys žmonės ir sukelia tokį dirbtinį ažiotažą šiuo klausimu.
Aplamai, tai sunkus klausimas. Tiek ST, tiek NT laikais būti pranašu, tarp kitų dalykų, reiškė bet kuriuo metų laiku, bet kuriuo paros metu netekti galvos… Už ką? O gi, jau vien už tai, kad esi pranašas, kad kažkam “lipi ant mozolių“, kalbėdamas tiesą, o ne tai, ką kažkas norėtų išgirsti… Žodžiu, pranašas nėra pačiotnas titulas (būdamas tikru pranašu ne tik kad nieko negausi, jokios garbės, jokios pagarbos, bet dar žiūrėk, ir galvos neteksi…), bet likimas iš paties Dievo rankų… Ar daug žmonių norėtų tokio likimo? Taip, nesunkiai atsirastų tų, kam patiktų vadintis pranašu, kam būtų malonus žmonių dėmesys, na, bet tai juk tik vaikiški žaidimai… Kai ateina suvokimas, kas yra būti pranašu, kokia tai atsakomybė, apsišaukėlių “pranašų“ kelnės prisipildo dvokiančiais“turtais“…
Ar daug kas iš krikščionių išdrįstų eiti pas šiuolaikinius erodus be baimės padėti galvą ant auksinio padėklo?.. Abejoju… Taip pat mažai kas norėtų būti įmestas šulinin it koks Jeremijas… O labiausiai turbūt vengtų patekti į įsisiautėjusios šiuolaikinės jezabelės rankas…
Taip ir norisi pasakyti: Dieve, kada baigsis šis “cirkas“?.. Negi visai jau praradome Dievo baimę, kad išdrįstame pasivadinti tuo, kuo nesame?..

Reklama