Становимся ли мы ближе к Б-гу, когда избавляемся от оков повседневности, перестаем отвлекаться на то, что нас окружает, и уединяемся в тишине и покое? Нет. Уход от реальности, отдаление от материального мира в поисках Б-га — именно то, чего Он не желает. Творцу угодно, чтобы мы искали Его в самой гуще событий земного мира, со всеми сомнениями и вопросами, неуверенностью и смятением. Каждый — в своей скромной повседневной жизни. Ибо если Б-га нельзя найти в этом мире, значит, мы ищем не того Б-га.
Dienos citata. Kur rasti Dievą?
11 Pirmadienis Rgp 2014
in
Mes dalyvaujam Dievo kūryboje, esame jo pagalbinkai. Ir jei nustojame kurti naują visatą, tai nustojame būti Dievo plano dalimi. Nors gal kam ir yra planas pažinti Dievą, gryną, be kasdienybės.
PatinkaPatinka
“Nors gal kam ir yra planas pažinti Dievą, gryną, be kasdienybės.“
Nemanau. Pats Jezus, manyciau, irgi pazino kasdienybe. Laikas, kiek suprantu, tam ir yra sukurtas- kad kasdienybeje atrastume Dieva.
Apastalu darbai 17: 26- 29
Iš vieno kraujo Jis išvedė visas žmonių tautas, kad šios gyventų visoje žemėje. Jis nustatė iš anksto paskirtus laikus ir apsigyvenimo ribas,
kad žmonės ieškotų Viešpaties ir tartum apgraibomis Jį atrastų, nors Jis netoli nuo kiekvieno iš mūsų.
Juk mes Jame gyvename, judame ir esame, kaip yra pasakę ir kai kurie jūsų poetai: ‘Mes irgi esame kilę iš Jo’.
PatinkaPatinka
O tai kaip vienuoliai? Kai kurie juk pilnai paskiria save Dievui, ryšiui su juo. O ir kunigai ant ribos šito dalyko.
PatinkaPatinka
Tai kyba vienuoliai ar kunigai gyvena kazkur anapus kasdienybes, laiko? 🙂 Juk gyvena toje pacioje plotmeje. Jie valgo, geria, juos apninka panasus pagundymai ir nuodemes, kaip ir zenotus zmones…
Nenoriu gincytis, bet, man rods, niekas niekada neirode atsiskyrelisko gyvenimo budo pranasumo pries socialu gyvenimo buda. Be to ar zmogus atsiskyres, ar ne, jis, bet kuriuo atveju, turi savo asmenine kasdienybe. Manding, nelabai supratai apie ka irasas ir ka turejau omenyje virsuje komentare.
Beje, pora klausimu: ar moteris, keicianti pampersus, nepaskiria saves Dievui pilnai? Ar Dievas su ja net nekalba, mat jos rankos turi specifini kvapa nuo pampersu? 🙂 Aisku, as apie tikincias moteris kalbu.
O moteris, kuri seksualiai atsiduoda savo vyrui, patenkina ji, arba moteris, kuri rymo prie sergancio kudikio loveles, neturi artimo rysio su Dievu? Cia, velgi, kalbu apie tikincius zmones.
Savoka “paskirti save Dievui“ yra nepaprastai plati, i ja ieina begales pareigu, kasdieniu darbu, kuriuos dirbdamas, tikintis zmogus net neisivaizduoja, kad jis realiu laiku paskiria save Dievui. O mes, zmones, dazniausiai sia savoka suprantam labai siaurai, atseit, tik kunigai, vienuoliai yra arti Dievo. Tuo tarpu apastalas Paulius kiekviena krikscioni vadina kunigu… Ka tai reiskia, palieku tau paciam apmastyt.
PatinkaPatinka
Nea, aš pilnai sutinku su tavo pavyzdžiais. Man tik kita pusė. Ar vienuoliai irgi paskiria save Dievui? Ar tai nėra nusisukimas nuo kasdienybės? Nors kaip rašai, kad jie irgi valgo, geria, gundomi ir t.t.
PatinkaPatinka
Matyt, visaip buna. Manau, esme cia yra ne tame, vienuolis zmogus ar ne vienuolis, o tame, kad zmogus jauciasi esas savo vietoje, visiskai nesureiksmindamas (neisaukstindamas) savo busenos.
Esu skaites, pvz, apie sentikius, esu mates kazkiek ir video medziagos apie juos. Turiu tokia nuomone apie juos, kad jie ypatingai sureiksmino atsiskyrimo momenta, sitas dalykas pas juos tapo vos ne kultu. Ta prasme, kuo labiau atsiskirsi, tuo labiau Dievo neva busi. Manau, tai klaida. Budamas atsiskyres, zmogus taip pat gali buti pilnas isdidumo, susireiksminimo, pykcio. Jis gali pykti ant viso pasaulio (nes mat anie- “griesnikai“, o jis- “sventas“).
Turbut zinai ta dalyka, kad ne vien turtingas zmogus gali buti gobsas, vargsas, neturintis nieko, lygiai taip pat gali buti didziausias gobsuolis. Kodel? Nes ne pinigu kiekis padaro zmogu gobsuoliu, o pinigu troskimas.
Panasiai ir su tais vienuoliais ir ne vienuoliais. Cia svarbu kaip pats zmogus jauciasi ten kur yra, koks jo motyvas buti ten kur jis yra, ka jis daro ir pan. Manau, ir Dieva labiausiai domina musu motyvai, o ne musu veikla. Jei blogas motyvas- visa veikla yra neverta ne sudilusio skatiko…
PatinkaPatinka