Žymos

, , , , ,

Apie Ukrainą ir pan. Erzina žiauriai propaganda. Ir Rusijos, ir mūsiškė. Mūsų žiniasklaida pastaruoju metu nelabai kuo skiriasi nuo “geltonosios spaudos“ ir nuo tos tank-trackspačios Rusijos oficialios žiniasklaidos. Pvz., paskelbia, kad neva tada ir tada per Ukrainos- Rusijos sieną kirto tiek ir tiek karinės technikos. Arba tada ir tada įvyko tas ir anas, dažniausiai vėlgi kalba eina apie “plūstančią“ karinę techniką. Nei video, nei nuotraukų, nei nieko… Ir net jokios bent trumpos užuominos, kad informacija yra nepatvirtinta… Mano galva, tai nesąžiningi metodai.
Kita vertus (čia jei pabajeruot), gali pasirodyti, kad ukrainiečių pusė tiek nusistekeno, kad neišgali nusipirkti vaizdo ir garso įrašymo įrengimų, na, iš esmės, pakaktų ir šiuolaikinio mobilaus telefono… O jei rimtai, kyla net minčių, kad kažkam naudinga sukelti paniką. Žinoma, turint omenyje, kad daugelio žmonių visiškai nedomina įrodymai ir jiems pakanka, kad jie tai pamato per TV ar perskaito interneto naujienų portale, tai šis bauginimo metodas tikrai pasiteisina. Žmonės dažniausiai mielai “suvalgo“ byle kokią feikinę sensaciją… Ir pas mus, ir Rusijoje.
Kažkam gali pasirodyti, kad viskas čia parašyta tik dėl to, kad pasigedau kažkokių video ar foto straipsniuose. Tai pasakysiu, kad ne, nei foto, nei video taip pat nėra 100 proc. įrodymas. Šiais laikais viską galima padirbti. Ne video ir ne nuotraukose čia problema, bet žmonių sąžinėse.
Pastaruoju metu pamačius (kad ir Delfi portale) kokį eilinį “sensacingą“ straipsnį apie Ukrainą, apima nemalonus jausmas, tiesiog prisiverčiu tai skaityti, o paskaičius, belieka su liūdesiu atsidusti… Nes ir vėl tas pats… Bijau, gali atsitikti taip, kad vieną dieną neturėsiu jėgų daugiau to skaityti… Mikė Melagėlis vieną dieną buvo suėstas vilkų, nes niekas juo nebetikėjo…
Kita vertus, galbūt kažkas ir iškėlė sau tokį tikslą: pasiekti, kad šalies žmonės nepasitikėtų savo žiniasklaida (pirma), o jau tolimesniame plane ir savo valdžia?.. Jei taip, tai galima drąsiai teigti, kad lietuviškas taip vadinamos “Novorosijos“ variantas yra gana realus…

Reklama