Žymos

, , ,

thinkingYra toks senas nuvalkiotas posakis “umom Rasiju neponiatj“. Gal kam ir norisi pasakyt: “ir Dievo taip pat“. Į tai atsakyčiau: ir taip, ir ne. Nes, iš vienos pusės, yra tep:
1 Korintiečiams 1: 20- 21
Kur išminčius? Kur Rašto žinovas? Kur šio amžiaus tyrinėtojas? Argi Dievas nepavertė šio pasaulio išminties kvailyste?
Kadangi pasaulis išmintimi nepažino Dievo pagal Jo išmintį, tai Dievui patiko skelbimo kvailumu išgelbėti tuos, kurie tiki.

Čia charizmatiniai pakraipiečiai, greičiausiai, nuo neturėjimo ką veikti, nuolat užsiėmę kova su protu ir filosofija :), gali trumpam paploti katučių, bet tik trumpam, nes yra ir kita pusė (irgi, tarp kitko, biblinė 🙂 :

Romiečiams 7: 25

Taigi aš pats protu tarnauju Dievo įstatymui…

Romiečiams 12: 2

…bet pasikeiskite, atnaujindami savo protą, kad galėtumėte ištirti, kas yra gera, priimtina ir tobula Dievo valia.

Keista, bet niekur Biblijoje neradau nei vienos eilutės, raginančios „atjungti“ protą ir nemąstyti. Nežinau, kokią Bibliją skaito pakraipiečiai, nes kiek esu skaitęs skirtingų vertimų, visuose juose brėžiama aiški linija- mąstyti, mąstyti ir dar kartą mąstyti (perfrazavus Volodią Uljanovą 🙂 )… Apaštalo Pauliaus laiškai pilni paraginimų mąstyti, permąstyti, tyrinėti, mokytis, abejoti, netgi įtarinėti (gerąja prasme 🙂 ), tikrinti, ieškoti atsakymų patiems, nepasitenkinant mokytojų dūzgenimais… O tam reikalingas protas. Įjungtas protas… Nes tik toks tarnauja Dievui. Kam Dievui robotai?..

1 Korintiečiams 14:20

Broliai! Nebūkite vaikai išmanymu… 🙂 (Smailikas mano, o ne Pauliaus… 🙂 )

Tarp kitko, Biblija yra tokia stebuklinga knyga, kurią studijuojant, reikalingas balansas, reikia matyti ir tyrinėti Bibliją v celom, o ne išrankiotais gabalais, nes kitokiu atveju, jei užsiimame strogo debillistišką poziciją ( 🙂 , tai tuomet šag vlevo, šag v pravo– ir mūsų laukia polnyj praval...

Visgi, geriausiai mes suvokiame ir įsisaviname tai, ką atrandame, išmokstame patys, o ne kai mums kas nors pakiša, pakužda… Vaikščiot juk visi išmokstame patys, tai kodėl su tikėjimo dalykais turi būti kitaip?.. Tiesą pasakius, neįgalus, bevalis, niekaip nesugebantis savęs atrasti, neturintis savo tvirtos nuomonės ir pozicijos, besimėtantis į kraštutinumus tikintysis yra tam tikras nesusipratimas.

Reklama