Žymos

, , , , ,

Norint suprasti Rusiją ir jos veiksmus, vienas iš svarbiausių dalykų yra rimtai pažvelgti į tai, kas ją valdo. Vakarai, mano manymu, tam teikia neypatingai daug dėmesio.
Būtina suvokti, kad nuo militia-10-ruralSovietų laikų nelabai kas Rusijoje ir pasikeitė. Na, ir kas iš to, kad vietoje sovietinių valgyklų ten stovi “McDonald’s“ užkandinės (kurioms dabar paskelbtas karas Rusijoje)? Kas iš to, kad rusai važinėja inomarkom (tiesa, kiek skaičiau, ten planuojamas isterinis vajus “izgonim inomarki“ :), bet kažkaip nemanau, kad daug kas norės sugrįžti prie žiguliukų…)?
Nepaisant vakarietiško išorinio įvaizdžio, Rusija tebelieka sovietinėje nelaisvėje. Saugumo struktūros ten tebėra vienintelė valdžia, būtent jos diktuoja, ką leisti, ką uždrausti, būtent jos valdo daugumą žiniasklaidos priemonių Rusijoje. Nemanau, kad Vakarai kada nors iki galo perpras visas rusų saugumiečių paslaptis ir taktiką. Tuo nesiruošiu teigti, kad Rusijos saugumas yra nenugalimas. Dar ir kaip nugalimas. Ir mes tai įrodėme 1990- aisiais… Jie bijo viešumo, bijo būti paviešinti, tai yra jų silpna vieta. Kadangi jie visi “prisidirbę iki ausų“, jie vienas kitą “dengia“. Tai- klasikinė mafijos struktūra. Truktelsi už siūlo galo- pabirs viskas… Baimė, kad viskas išaiškės, paranojiška atpildo baimė verčia daryti dar didesnius nusikaltimus. Rusija blefuoja, nes bijo atpildo, nusikaltėliai valdžioje bijo būti sučiupti savų. Taip valdė Leninas, Berija, Stalinas, taip valdo ir saugumietis Putinas. Ten ne žmonės yra valdžioje, o baimė. Dvasinė substancija. Baimė valdo juos. Atpildo baimė…
Vakarai privalo suprasti, kad Rusija- tiesiog kitokia, nei jie mano. Rusijoje neveikia principai, kurie vakariečiams seniai savaime suprantami. Tai yra tiesiog kita planeta, kurią reikia suprasti, ištirti, įvertinti. Ją galima suvokti tik “įlindus į jos kailį“. Rusija yra zekinė valstybė, kurioje nuo seno galioja kalėjimų kultūra ir lygiai tokie pat kalėjimų įstatymai. Niekam tai ne naujiena, net vakariečiams, bet jie vis vien bando mieruoti Rusiją savo supratimais. Būtina suprasti, kad taip nieko nebus.
Mane, pvz., erzina Obamos neryžtingumas. Čia tas pats, kas sakyti vaikui “nu nu nu, gausi diržo…“ ir… neduoti… Vaikas puikiai supras, kad tėtis neryžtingas ir gūdbai auklėjimui… Duokdie, gal kuris nors kitas, ryžtingesnis kandidatas išstums Obamą nuo politinės arenos. Jei ne, vaikiškai trypčiojančio seiliaus cirkas tęsis, o saugumiečių valdoma Rusija dar labiau įsidrąsins ir tuomet jos daromų beprotysčių niekas nesulaikys…

Reklama