Žymos

, , , , ,

old-work-keyDarbuotojai neturi jausti vadovo kontrolės. Laisvė skatina kūrybiškumą ir suteikia galimybę darbuotojams juo pasinaudoti.

Reikia gerbti savo darbuotojus. Jie jausis gerbiami, jei bus išklausyti, o jų nuomonė – įvertinta.

Didžiausia klaida, kurią daro vadovai – tai dominavimas bendraujant. Jie neišklauso darbuotojų. Tačiau būtina klausytis atidžiai, o prieš atsakant į pateiktą klausimą, padaryti pauzę.

Darbuotojai neturi jausti įtampos. Jie turi žinoti, kad klaida nėra pasaulio pabaiga, kad gali pasitikėti ir pasitarti su savo vadovu.

Dera suteikti darbuotojams tokias pareigas ir patikėti jiems tokius darbus, kuriuose jie galėtų atskleisti savo gebėjimus.

********************************

Viskas ok čia. Tik va, klausimas, koks procentas Lietuvos darbdavių supranta šiuos paprastus dalykus, netgi, pasakyčiau, esminius, bendražmogiškus? Galima daryti prielaidą, kad yra ir tokių, nors, mano manymu, daugumai tokios įdėjos yra pernelyg eretiškos ir nepriimtinos. Sovietizmas kaltas? Turbūt ir taip, ir ne. Norėdami nusimesti atsakomybę nuo savęs, daug kas skuba kaltinti sovietinę praeitį. Taip, ji vis dar tūno mumyse giliai, atrodytų, laikas ją jau seniai palaidoti, bet neretai ji vis primena apie save tam tikrose situacijose. Tačiau mes ją galime palaidoti, žinoma, kiekvienas asmeniškai savyje. Tai ir yra zadača: atpažinti ir palaidoti… Slabo?..

Reklama