Žymos

, , , , ,

Užtikęs įdomų straipsnį Delfi, toje straipsnyje gvildenamoje temoje užstrigau pusdieniui. Tiesa, tokia tema skaityti yra gana liūdna, ypač jei turint omenyje, kad šiandieninė Rusija vis dar stipriai įtakojama alexander-s-bridgesavo nusikalstamos praeities. Kaip žinia, jei nėra atgailos, negali būti ir jokių teigiamų pokyčių (šis amžinai galiojantis principas liečia tiek kiekvieną atskirą žmogų, tiek ir valstybę). Iš kitos pusės, tik pati valstybė tai gali padaryti, niekas kitas…

Įdėsiu keletą nuorodų ta mano skaityta tema:

  • Apie Anastasiją, paskutinio rusų caro dukrą.
  • Kita caro dukra Marija (labai netgi simpatiška ir, mano galva, bene labiausiai panaši į tėvą).
  • Viena iš moterų, kuri save laikė po žudymų išgyvenusia caro dukra (bene pati žinomiausia iš tų pseudo dukrų). Ilga, tačiau įdomi istorija.
  • Vyras, vadovavęs caro šeimos žudymui.
  • Vienas iš caro šeimos žudikų, marodierius, pasakyčiau, psichopatas, pasižymėjęs ypatingu žiaurumu (kas įdomu, buvo planuota, kad jis turėjo nužudyti patį Pilsudskį). Profesionalus teroristas, galima sakyti, iš prigimties. Vienas iš įdomių ir keistų faktų: Maskvoje šio žmogaus vardu buvo pavadinta (nuo 1964 metų iki šiol) viena iš metro stočių bei naujas statomas tiltas. Nevienąkart buvo daromos pastangos pervadinti šiuos objektus, tačiau vis nesėkmingai. Pervadinimui nuolat prieštarauja rusų komunistai ir panašūs veikėjai. Klausimas: ar tai yra vienas iš ženklų, kad Putino Rusija niekaip nesugeba atsisveikinti su savo tamsia praeitim?..
Reklama